O projekcie Dostępność PL
X
Jesteśmy tu dla Ciebie
Jesteśmy tu dla Ciebie!

Chcę pomóc

Chcę dowiedzieć się więcej na temat tego jak pomóc.

Jak rozpoznać przemoc

Rodzaje przemocy są różne: fizyczna, psychiczna, seksualna, ekonomiczna, zaniedbanie. Na pojawienie się przemocy wpływa wiele czynników. PRZEMOCOMETR uświadomi Ci, jak rozpoznawać jej rodzaje oraz przeprowadzi przez przykładowe formy zachowań, by w porę móc właściwie zareagować. 

Jak zareagować

Gdy zdecydujesz się pomóc, skoncentruj się na osobie doświadczającej przemocy. Postaraj się również, by nie poczuła się zaatakowana lub osądzona. Jeśli nie jesteś pewnx, jak skutecznie zainterweniować, PRZEMOCOMETR dostarczy Ci niezbędnych  informacji, gdy zdecydujesz się zareagować.

Gdzie się zwrócić

Chcesz działać, ale nie wiesz, do jakich instytucji się zwrócić i kogo prosić o pomoc? PRZEMOCOMETR posiada godne zaufania kontakty w jednym miejscu po to, by w razie potrzeby z nich skorzystać.

Chcę zrozumieć, co przeżywają osoby doświadczające przemocy

Empatia to zdolność wczuwania się w stan psychiczny drugiej osoby oraz umiejętność postawienia się w jej sytuacji. To wiedza pozwalająca zrozumieć cierpiącego człowieka. PRZEMOCOMETR przybliży Ci stany emocjonalne, myśli oraz zachowania osoby doświadczającej przemocy.


Proszę obrócić urządzenie