X
Jesteśmy tu dla Ciebie
Jesteśmy tu dla Ciebie!

Linia czasu

PRZEMOCOMETR – z hiszpańskiego VIOLONTOMETRO – zostaje przez Politechniczną Jednostkę Perspektywy Genderowej Narodowego Instytutu Politechnicznego (Meksyk) w oparciu o badanie, które przeprowadzone w 2009 roku w celu zrozumienia dynamiki relacji partnerskich wśród osób w wieku od 15 do 25 lat. W tym celu przeprowadzono ankietę wśród ponad 14 tysięcy młodych uczących się w szkołach średnich i wyższych. Zebrane dane wzbudziły alarm, gdyż okazało się, że przemoc psychiczna i fizyczna podszywa się często pod formę zabawy, a zazdrość, groźby, nieustanne telefonowanie lub zakazy dotyczące ubioru są postrzegane jako "normalne" przejawy czułości, troski i miłości.
2023
Warsztaty eksperckie
Warsztaty eksperckie PRZEMOCOMETR
18.05.2022
Spotkanie inauguracyjne
Inauguracyjne spotkanie projektu "PRZEMOCOMETR: razem zmierzmy się z przemocą".
17.03.2022
Przemocometr w „Wysokie Obcasy”
W tygodniku „Wysokie Obcasy” ukazuje się pierwszy materiał zawierający pierwszą wersję PRZEMOCOMETRU, zapoznaje publikę z projektem.
11.12.2021
Start projektu
PLAKACIARY przeciw przemocy wobec kobiet & SOROPTIMIST International uruchamiają projekt „PRZEMOCOMETR: razem zmierzmy się z przemocą”
01.12.2021
Połączenie z Soroptimist
Kolektyw zostaje połączony z SOROPTIMIST International 1. Klub we Wrocławiu do wspólnej realizacji projektu. Zostaje zawiązane partnerstwo.
12.2021
Poszukiwania finansowania
PLAKACIARY identyfikują Active Citizens - Fundusz Regionalny jako potencjalne źródło sfinansowania inicjatywy.
11.2021
Umowa partnerska – Plakaciary i Soroptimist International
PLAKACIARY przeciw przemocy wobec kobiet & SOROPTIMIST International podpisują umowę partnerską dotyczącą wniosku grantowego nr K1d/0701
19.10.2021
Prace przygotowawcze
PLAKACIARY przeciw przemocy wobec kobiet & SOROPTIMIST International prowadzoną prace przygotowawcze do rozpoczęcia projektu.
06-10.2021
Wniosek PRZEMOCOMETR przechodzi merytoryczną ocenę wniosków
Wniosek „PRZEMOCOMETR: razem zmierzmy się z przemocą” przechodzi merytoryczną ocenę wniosków przez Active Citizens - Fundusz Regionalny
30.05.2021
Wniosek PRZEMOCOMETR przechodzi formalną ocenę wniosków
Wniosek „PRZEMOCOMETR: razem zmierzmy się z przemocą” przechodzi formalną ocenę wniosków przez Active Citizens - Fundusz Regionalny
12.05.2021
Opracowanie zamysłu projektu i przygotowanie dokumentu wnioskowego.
PLAKACIARY przeciw przemocy wobec kobiet & SOROPTIMIST International - opracowanie zamysłu projektu i przygotowanie dokumentu wnioskowego.
03-05.2021
Zaproszenie do składnia wniosków
Ogłoszone zostaje zaproszenie do składania wniosków do Active Citizens - Fundusz Regionalny.
17.03.2021
PLAKACIARY przeciw przemocy wobec kobiet
W 2020 roku, jedna z polskich PLAKACIAR mieszkająca w Paryżu odkrywa VIOLENTOMETRE dzięki… bagietce! Paryż postanowił bowiem wydrukować na papierowych opakowaniach pieczywa PRZEMOCOMETR wraz z lokalnymi numerami pomocowymi, aby walczyć z przemocą wszechobecną jak chleb powszedni CHLEBEM!
2020
Przemocometr w szkołach regionu Ile-de-France
Na początku roku szkolnego 2019 VIOLENTOMETRE został wprowadzony do szkół regionu Ile-de-France
09.2019
Przemocometr we Francji
PRZEMOCOMETR – z francuskiego VIOLENTOMETRE – zostaje dostosowany i wprowadzony do Francji w 2018 roku przez Obserwatorium Przemocy wobec Kobiet departamentu Saint Saint-Denis we współpracy z Paryskim Obserwatorium Walki z Przemocą wobec Kobiet oraz stowarzyszeniem En Avant Toute(s) z inicjatywy zastępczyni burmistrza Paryża ds. równości kobiet i mężczyzn.
09.2018

Proszę obrócić urządzenie