O projekcie Dostępność PL
X
Jesteśmy tu dla Ciebie
Jesteśmy tu dla Ciebie!

Potrzebuję pomocy – dla kogoś

Rodzina i przyjaciele często czują bezsilność, gdy ktoś im bliski doświadcza przemocy. PRZEMOCOMETR dostarcza niezbędnych informacji oraz narzędzi potrzebnych do walki o osobę uwikłaną w przemocowy związek.

EŻELI OSOBA ZNAJDUJE SIĘ W ZAGROŻENIU ŻYCIA LUB ZDROWIA,
NIEZWŁOCZNIE SKONTAKTUJ SIĘ Z 112

Jak pomagać skutecznie

Aby skutecznie pomóc osobie tkwiącej w toksycznej relacji, będziesz potrzebować wiedzy i empatycznego podejścia. Z chęcią podzielimy się z Tobą wszystkimi informacjami potrzebnymi do niesienia pomocy innym.

Czy słowa mogą wspierać?

Rozmowa jest podstawową drogą komunikacji, a właściwie dobrane słowa mogą być punktem zwrotnym w czyjejś historii. W związku z tym, chcemy podpowiedzieć Ci jak rozmawiać z osobami doświadczającymi przemocy.

Gdzie się zwrócić?

Chcesz działać, ale nie wiesz, do jakich instytucji się zwrócić i kogo prosić o pomoc? Aby Ci to ułatwić, zebraliśmy w jednym miejscu kontakty godne zaufania,  właśnie po to, by w razie potrzeby szybko z nich skorzystać.

Jak zareagować?

Gdy zdecydujesz się pomóc, skoncentruj się na osobie doświadczającej przemocy. Postaraj się również, by nie poczuła się zaatakowana lub osądzona. Jeśli nie jesteś pewnx, jak skutecznie zainterweniować, możesz posłużyć się informacjami, które dla Ciebie przygotowaliśmy.  


Proszę obrócić urządzenie